Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Азербайджана Ильхам Алиев посетили город Хиву.

22.06.2022.Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Азербайджана Ильхам Алиев посетили город Хиву и Государственный музей заповедник "Ичан-Кала"
Главы государств вошли в комплекс через главные ворота "Ата-дарваза", посетили Кальта-минар и Медресе Мухаммад Амин хана, дворец Куня-арк, медресе Шергазихана, Джума-мечеть, дворец Тошовли, Музей ученых который располагается в медресе Мухаммад Амин Инака.
Гостям представлена концертная программа, в которую вошли хорезмские песни и танцы.
Президенты также посетили дворец Нуруллабая рядом с Ичан-калой

22.06.2022.Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев Хива ва "Ичан-Калъа" Давлат музей Қўриқхонасига ташриф буюрдилар.
Давлат раҳбарлари Ота дарвозадан кириб, Кўк минора ва Мухаммад Амин хон мадрасаси, Кўҳна арк саройи, Шерғозихон мадрасаси, Жума масжиди, Тош ҳовлини томоша қилишди, ва Мухаммад Амин Инок мадрасасида жойлашган Алломалар музейи билан танишди.
Хоразмча қўшиқ ва рақслар ижроси меҳмонларга кўтаринки кайфият бахш этди.
Президентлар Ичан қалъа яқинидаги Нуриллабой саройини ҳам бориб кўришди.