14-январ - Ватан химоячилари куни

Bugun 14-yanvar vatan himoyachilari va O'zbekiston qurolli kuchlarini tashkil qilinganliginu 29 yilligi munosabati bilan - Afg'onistondagi urushlarda qatnashgan, O'zbekistonga o'ziga yarasha vatan himoyasida jonkuyarlik qilgan fidoyi insonlardan biri bo'lgan -191alohida o'tryadda hizmat qilgan Matkarimov Alisher bilan ko'plab hotiralar,kechinmalar vatan himoyasidagi hizmatlari haqida muzeyimiz Ilmiy ommaviy madaniy oqurtuv bo'lim hodim va hodimalari o'rtasida mazmunli suhbat bo'lib o'tdi.

Ana shunday yana bir tadbir - Xiva shaxridagi 5-son bolalar musiqa va san'at maktabida xam tashkil qilindi. Unda muzeyimiz tabiat va tabobat bo'limlari ilmiy xodimlari o'z ma'ruzalari bilan qatnashishdi.